Książki

Jestem autorem czterech książek dla dzieci, oraz autorem książek szkoleniowych „Jak występować i zabłysnąć”, oraz „O sztuce wystąpień publicznych”.

Czy podczas wystąpienia publicznego czujesz się całkiem swobodnie? Z łatwością przygotowujesz atrakcyjne wystąpienia? Wiesz, co zrobić, gdy publiczność zaczyna się kręcić, ziewać i kasłać? Czy wiesz, jak odpowiedzieć na niezręczne pytanie dziennikarza? Wiesz, co zrobić z rękami podczas wypowiedzi? Czy wiesz, co to jest odpowiednia aura emocjonalna? Masz dobrą dykcję i wszyscy bez problemu rozumieją, co mówisz? Jesteś dowcipny/dowcipna i wiesz, że ludzie lubią się uśmiechać? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś/odpowiedziałaś „tak”, proszę odłożyć tę książkę, zapomnieć o niej albo – to nawet lepszy pomysł – kupić ją koledze z pracy, który jak ognia boi się wystąpień publicznych. Jeśli jednak padła choć jedna odpowiedź przecząca, to już zmienia postać rzeczy… Co zrobić, by publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpienia? Jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami? Jak dobrze „sprzedać się“ publiczności – kontrahentom, szefom, potencjalnym klientom? Jak na forum publicznym skutecznie reprezentować siebie i swoją firmę? Na te i inne pytania odpowiada: Maciej Orłoś.

Co zrobić, by publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpienia? Jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami? Jak dobrze „sprzedać się” publiczności – kontrahentom, szefom, potencjalnym klientom? Jak na forum publicznym skutecznie zaprezentować siebie i swoje pomysły? Znam odpowiedź na te pytania i się nimi podzielę.

Autor: Orłoś Maciej
Wydawnictwo: Heraclon International
Język oryginału: polski
Rok wydania: 2016

Czy uwierzycie, że Telexpress ma już 30 lat? Pierwszy odcinek jednego z najpopularniejszych polskich programów telewizyjnych został wyemitowany 26 czerwca 1986 roku. Książka, która ukaże się nakładem Wydawnictwa RM prześledzi jego historię od pierwszych pomysłów aż do najnowszych odcinków. Zajrzymy za kulisy programu, poznamy jego twórców i prowadzących, a przede wszystkim dowiemy się, jak zmieniała się polska telewizja od lat osiemdziesiątych do roku 2016.

Historię programu w barwnym, pełnym anegdot stylu opowiedzą największe gwiazdy programu: Maciej Orłoś i Marek Sierocki.

Pięcioletnia Mela jest szczęśliwym dzieckiem, ma nie tylko troskliwych rodziców, ale i wspaniałego dziadka. Dziadka, który nie tylko opowiada małej wnuczce różne ciekawe historie, lecz potrafi sprawić, że bajki stają się rzeczywistością. Za sprawą ofiarowanego przez niego cudownego bursztynka, dziewczynka przenosi się w świat marzeń, gdzie można spotkać krasnoludka a wróżka wyczaruje najlepsze na świecie lody.

Autor: Orłoś Maciej
Wydawnictwo: Jaguar
Język oryginału: polski
Rok wydania: 2015

Czy obok nas istnieje jakiś inny, magiczny świat? Mały Kubuś przekonuje się, że tak i jest na wyciągnięcie ręki. Tam zwierzęta potrafią mówić, zabawki ożywają a wszystko sprawia dużo radości. Chłopczyka do tej krainy niesamowitości wprowadza babcia, a wszystko zaczyna się pewnego zupełnie zwyczajnego dnia, kiedy Kubuś poprosił ją o wizytę w zoo. Odwiedziny, w których nie miało być nic niezwykłego, zmieniają się w podróż po krainie czarów, a to dopiero początek przygód chłopczyka.

data wydania: 2015
ISBN: 9788376863245
język: polski

Drugi tom perypetii sympatycznego rodzeństwa, czyli tytułowych Kuby i Meli. Rodzice mało co rozumieją – to już wiemy. Posiadanie starszego brata/młodszej siostry (niepotrzebne skreślić) bywa uciążliwe. Ale każdy kolejny dzień to nowa przygoda i nawet jeśli czasem się ze sobą nie zgadzamy i kłócimy, to przecież i tak się kochamy. Pełna humoru i nie pozbawiona ironii książka o codziennym życiu i przygodach pewnej polskiej rodziny z obrazkami znanego satyryka, Henryka Sawki. Lektura nie tylko dla dzieci! Rekomendujemy również dorosłym, pod warunkiem, że potrafią zachować dystans do samych siebie.

data wydania: 5 grudnia 2012
ISBN: 9788376861333

„Kuba i Mela” to pełna humoru, bardzo prawdziwa opowieść o życiu i przygodach pewnego nietuzinkowego rodzeństwa. Jedenastoletni Kuba i siedmioletnia Mela przeżywają to wszystko, co przeżywają inne dzieciaki w ich wieku. Pełna ciepła i niewymuszonego humoru książka skierowana jest nie tylko do najmłodszych czytelników. Wspólna głośna lektura „Kuby i Meli” rozbawi zarówno dzieci, jak i umęczonych codzienną harówką rodziców. Opatrzone tekstami w dymkach znakomite rysunki Henryka Sawki są doskonałym, ironicznym uzupełnieniem historii przedstawionych w książce.

data wydania: 9 maja 2012
ISBN: 9788376861166
język: polski