Nauka jazdy bywa niezwykle stresującym przeżyciem dla wielu z nas. Trzeba pamiętać, że nauka jazdy powinna odbywać się zarówno z wykorzystaniem nauki teorii, jak i wykorzystania wiedzy w praktyce – na naszych ulicach.

Instruktorzy, którzy pracują w szkołach nauki jazdy, charakteryzują się cierpliwością, umiejętnością tłumaczenia oraz wyrażenia w kulturalny i spokojny sposób wszelakich uwag na temat naszej jazdy – jeśli popełniamy błędy podczas kierowania samochodem.

Nauka jazdy nie powinna być przykrym obowiązkiem, a wręcz należy patrzeć na nią jako coś, dzięki czemu zdobędziemy nowe umiejętności, niezwykle przydatne w naszym codziennym życiu.

Nauka jazdy przygotowuje nas do podejścia do egzaminu państwowego, przed którym powinnyśmy już zdobyć umiejętności kierowania pojazdem, tak, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze. Teoria podczas nauki jazdy powinna nas przygotować wstępnie do tego, abyśmy wiedzieli, jakie przepisy obowiązują na drodze. Praktyka zaś jest ostatnim etapem podczas naszej nauki jazdy.