Profil biologiczno-chemiczny jest w ostatnich latach jednym z najczęściej wybieranych przez przyszłych licealistów. Bogata oferta kierunków przyrodniczych oraz poszerzające się perspektywy pracy, nie tylko w medycynie, sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na repetytoria, kursy i wszelkie inne pomoce dotyczące nauki biologii i chemii.

Uczniowie, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbytnie inwestycje, a nie chcą poprzestać na wiadomościach przekazywanych w szkole, szukają informacji w Internecie. Niejednokrotnie okazuje się, że dobry portal biologiczny lub chemiczny jest znacznie lepszą pomocą niż drogie vademecum. Dużym zainteresowaniem cieszą się tematyczne fora i grupy na portalach społecznościowych, a także kanały na YouTube oraz tradycyjne strony internetowe z informacjami.

Współczesne media mogą być ogromną pomocą dla tych, którzy potrafią umiejętnie z nich korzystać, podług swoich potrzeb. Jakość udostępnianych artykułów z roku na rok widocznie się poprawia, a internetowi twórcy poważnie podchodzą do swoich działań.