Naklejki ESL

Pandemia COVID-19 zmieniła w naszym życiu całą masę rzeczy, od życia codziennego, przez szkołę aż po pracę. jedną ze zmian które weszły w życie jest nowy sposób legalizacji legitymacji studenckich. Od 15 października 2021 roku obowiązuje tak zwany „Hologram do legitymacji studenckiej”, który jest obowiązkowym elementem każdej legitymacji.

Czym jest ten hologram? Jest to kod seryjny składający się z ośmiu znaków, zapisany na specjalnym hologramie i przyklejany do legitymacji, pozwala on poruszać się komunikacją miejską używając biletu ulgowego. Do 14 października 2021 roku było to możliwe bez takiego hologramu, niestety pandemia utrudniła wiele rzeczy w naszym życiu.

Niestety istnieje pewien problem, od czasu wprowadzenia tych hologramów w internecie pojawiła się masa stron oraz sprzedawców na portalach aukcyjnych, którzy oferują kolekcjonerskie naklejki ESL za atrakcyjną cenę 100 zł, niestety jest to zwykły przekręt, takie naklejki bardzo łatwo jest podrobić i sprzedawać jako oryginalne, należy się wystrzegać kupowania takich hologramów, gdyż w przypadku kiedy kontroler w komunikacji miejskiej zweryfikuje że nasza naklejka jest fałszywa to jest to traktowane jako przestępstwo i grozi za to nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Więc gdzie ubiegać się o taką naklejkę legalnie? Naklejki ESL są wydawane bezpośrednio w dziekanacie uczelni. Warto się wyposażyć w taką naklejkę, ale nie należy wierzyć w żadne naklejki kolekcjonerskie.