Wybrałeś swój zawód marzeń, ale do tej pory nie udało Ci się dostać nawet na rozmowę kwalifikacyjną? Widocznie w Twoim CV brakuje kilku informacji, które zainteresowałyby rekrutera i pokazały, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. Co powinno znaleźć się w Twoim CV, by zwiększyć szanse na wymarzoną pracę?

Dodatkowe wykształcenie, czyli na przykład studia podyplomowe, które pokazują zainteresowanie obszarem związanym z danym stanowiskiem, są jednym z punktów, który zwraca uwagę każdego head huntera. Na Twojej liście powinny pojawić się również certyfikaty i kursy – o ile takie posiadasz. Nie warto wpisywać pozycji, których się nie posiada. Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw i zniechęci potencjalnego pracodawcę.

Dobrze opisane doświadczenia zawodowe to kluczowa sprawa. Jeżeli masz dużo doświadczenia, wybierz tylko te stanowiska, które wspierają Twoje wymarzone stanowisko pracy. Jeżeli chcesz być managerem, pokaż na liście tylko te stanowiska, które wzmacniają Twoje szanse na zdobycie tej pracy.