Jak się zmotywować do wcześniejszego wstawania?Stare, dobre polskie porzekadło mówi, że kto rano wstaje temu Pan Bóg daje. O ile aspektów filozoficzno-teistycznych nie będziemy poruszać w tej publikacji o tyle, z pewnością poranne wstawanie daje nam kilka godzin więcej w trakcie dnia codziennego. Zastanawiałeś się kiedyś gdzie podział się Twój czas kiedy po przyjściu z pracy poszedłeś na zakupy a później spędzając czas z rodziną uświadomiłeś sobie, że zaraz trzeba iść spać?

Niestety, żyjemy w coraz większym pośpiechu przez co mamy coraz mniej wolnego czasu. Jedynym rozwiązaniem na zyskanie kilku godzin będzie poranne wstawanie przed pracą. Wiele osób lubi sobie pospać dlatego też będzie to nie lada wyzwanie. Jak motywować się do porannego wstawania? Trzeba przede wszystkim wyznaczyć sobie cele oraz listę rzeczy do zrobienia, które zamierzamy wykonać w dniu jutrzejszym. Nie pozostawiaj swojego czasu na pastwę losu i planuj dokładnie każdy dzień!

Bardzo wiele ludzi sukcesu w wywiadach mówi, że planowanie swoich zadań jest jednym z najważniejszych czynników dzięki któremu osiągnęli sukces. Poza wyznaczaniem odpowiednich celów musisz również kłaść się wcześniej spać i wstawać codziennie o tej samej porze. Człowiek jest taką istotą, która bardzo szybko się do czegoś przyzwyczaja i dostosowuje. Poranne wstawanie jest czynnością, która musi wejść Ci w nawyk. W momencie kiedy zaczniesz codziennie wykształcać w sobie odpowiednie nawyki, pobudka nie będzie sprawiała Ci żadnych problemów. Zaczniesz działać automatycznie i niezwykle skutecznie.

Spróbuj na początku od małych kroków – zacznij wstawać pół godziny wcześniej przez najbliższy tydzień. Obserwując siebie, zwiększaj ten czas i zapisuj odpowiednie wnioski. Sprawdzaj czy można coś poprawić lub zmienić na lepsze i wcielaj to w życie.